WOŁGA KLUB POLSKA Strona Główna WOŁGA KLUB POLSKA
Strona i Forum dla wszystkich miłośników i właścicieli aut marki Wołga

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Widział to auto ktoś? Co myślicie?
Autor Wiadomość
wojobb 

Wysłany: 2020-05-27, 11:06   Widział to auto ktoś? Co myślicie?

Tutaj mamy takie coś:

https://allegro.pl/ogloszenie/gaz-21-wolga-m21-warszawa-pobieda-9158031430

A tutaj takie:

https://sprzedajemy.pl/wolga-21-wolga-gaz-m21-super-stan-niepolomice-2-6bea9f-nr58129677

Widać, że na sprzedajemy.pl wisi od stycznia.
Może ktoś już to oglądał? Macie jakieś doświadczenia w firmą, która to sprzedaje?

Mochnacki 

Wysłany: 2020-05-27, 21:28   

Witam wojobb,

nie widziałem tych samochodów, ale ze zdjęć na oko widać kilka różnic. Niestety z Wołgami trzeba uważać, bo często są strasznie pomiksowane - jeśli ze swoją serią starszą lub młodszą to ujdzie, ale jeśli chcesz mieś żółte tablice to trzeba uważać.

Ta Wołga z Allegro wg. rocznika to II seria, ale po zdjęciach widać, że:
- grill jest od III,
- światła tył od III,
-kierunki są od III,

reszta ze zdjęć zgadza się z serią II, a co jak co, ale jest ich coraz mniej i są teraz poszukiwane.

Wołga ze sprzedajemy wg. rocznika to również seria II, ale:
- grill przód od III,
- kierunki od III,
- światła tył, zderzak tył, znaczek tył również od III,

Ogólnie to jak na tą cenę to chyba trochę przesada, chyba, że faktycznie jest bez grama rdzy itp, ale i tak chyba kogoś poniosło.

Ogólnie z samochodami z UA trzeba uważać. Sam mieszkam przy granicy i często bywam na Ukrainie i nawet lokalsi mówią, że Polacy biorą jak leci, a Ukraińcy malują te autka po stodołach, żeby były "lalki". Na forum jest sporo bardzo dobrych znawców marki, którzy z pewnością mają 100 razy większą widzę niż ja, więc czekamy na wypowiedź.

Na marginesie zapraszam również do śledzenia grupy na Facebook posiadaczy marki GAZ (ale nie zapominajmy, że forum jest największą kopalnią widzy - facebook to tylko opcja dodatkowa)

LINK DO GRUPY

Pozdrawiam :->

wojobb 

Wysłany: 2020-05-28, 01:04   

Dziękuję za odpowiedź. ;-)

Te różnice, które wychwyciłeś, także zauważyłem. Mało tego...
Te ogłoszenia przedstawiają aktualnie jeden i ten sam wóz!
Na dodatkowym foto od sprzedającego zauważyłem lewarek biegów w podłodze,
czyli w UA zrobili "unowocześnienie" wkładając skrzynię z 24-ki. Wywalili wybierak i dźwignię
przy kierownicy. Więc dla mnie uwzględniając zauważone przez kolegę miksy, to kundel jest.
Obawiam się, że jest jak mówisz - lakierniczo zrobiona na handel.
Poza tym nie ma radia, zapasu, wykładzin kufra, kierownica w rozkładzie, tapicerka uszyta z zasłon...
W mojej ocenie, żeby to doprowadzić do oryginału to trzeba z 5-7 tyś liczyć.
Mówię o brakach, nie o remontach.
Tak więc cena szału nie robi. Dlatego wisi od stycznia. 8-)
Może ktoś ją już macał na żywo? :?:

Fangaz 

Wysłany: 2020-05-28, 16:14   

nie kupuj auta świeżo sprowadzonego z Ukrainy. Tam nie ma dróg, więc są na maxa dobite. Oni nie traktują tych aut podmiotowo, a użytkowo a dla "polaczka" podmalują i zasmarują felerne miejsca. Kiedyś podjechałem do takiej właśnie oferty z allegro, gdzie na fotach dość ładnie prezentowała się i byłem mocno chętny. Na miejscu - porażka, a do środka brzydziłem się wsiąść. Ostatecznie poczekałem i kupiłem od polskiego hobbysty, któremu zmieniła się opcja życiowa. Podłęże to handlarze, którym nigdy nie ufam. Mają auta z UA i picuja. Jedyny ""handlarz"" Wółg, do którego bym w ogóle podszedł w tym temacie to kpt. Zubek, co tu wszyscy potwierdzą, ale on preferuje głównie 24ki. Niemniej uderz do niego. I na koniec - szukaj wersji export.

wojobb 

Wysłany: 2020-05-28, 17:08   

Dzięki Fangaz za zainteresowanie. Czyli kojarzysz tego sprzedawcę/firmę?

Przez chwilę chciałem nawet podjechać oglądnąć, aby wyrobić sobie opinię, ale szkoda mi drogi i czasu (100km w jedną stronę), skoro i tak tego nie kupię.
Zapytam kpt Zubka, w dziale "Kupię" też napisałem. Może uda się coś trafić oryginalnego, zanim się "sezon skończy" :roll:

Fangaz 

Wysłany: 2020-05-28, 18:48   

Nie wystawiam indywidualnej/negatywnej oceny firmie z Podłęża, jest to moja własna opinia co do typowych handlarzy, zaś oni zarabiają na reperacji, a kto wie może i renowacji aut sprowadzonych z UA - a na jakim poziomie to nie napiszę bo nie wiem. W sumie daleko nie masz, weź kolegę znawcę samochodowej blacharki, zmierz ciśnienie na garach, stan gum/uszczelek, podsufitki (droga sprawa z wymianą), stan plastików (też drogi komplet) ... i skonfrontuj to z ostateczną ceną. Wszystko idzie kupić (ja nawet z Moskwy ściągałem gadżeciarstwo) i zrobić, ale to kwestia Twoich możliwości finansowych. Rzuć też hasło zakupu na FB, na grupę co Ci wyżej link kolega zapodał. Wg mnie najgorzej wpieprzyć się w blacharkę i co za tym idzie lakiernictwo - b. droga sprawa i mało kto chce to robić. Ogarnij też sprawę dokumentacji - pewnie ukraińska.

Mochnacki 

Wysłany: 2020-05-28, 19:18   

Dokładnie jak kolega w/w napisał. Co do dokumentacji to również uważaj - ja ściągając swoją Wołgę z UA zostałem potraktowany później jako przemytnik i byłem o włos od konfiskaty, ale to również trochę moje niedopatrzenie... :evil: . Ogólnie patrząc teraz co się dzieje oraz obserwując OLX/Allegro/Otomoto to jakaś masakra, a ceny... Janusze wywęszyli interes i Wołg w PL na każdym rogu 10 :roll:

wojobb 

Wysłany: 2020-05-28, 22:15   

Odpuszczam temat tej wycenionej w dwójnasób (!) sztuki Panowie.
100 km niedaleko, ale nie mam czasu potem szukać skrzyni oryginalnej, która tam ma być, a także zespołu sterowania do niej... Wolę więcej zapłacić na wstępie i mieć przynajmniej oryginał-wymagający "zwykłych" napraw. Już mnie przygoda z zabytkowymi motocyklami nauczyła, że największy problem jest przy takich modach. Niesprawne to niesprawne - widzę i regeneruję, albo wymieniam.
A tu... Co innego jak bym znał Wołgi jak własną kieszeń.
Stan blacharki wiadomo - bezwzględnie omijam miny. Trochę się z tym osobiście babram od lat, to wiem z czym to się je.
Nie ma tego złego, co by na dobre. Jedno moje auto szukałem 6 lat także luz.
Ogólnie fajne to forum. Widać, że żyje. Dziękuję za porady Panowie. <piwo>

Odpowiedz do tematu