WOŁGA KLUB POLSKA Strona Główna WOŁGA KLUB POLSKA
Strona i Forum dla wszystkich miłośników i właścicieli aut marki Wołga

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolga-Scaldia czy ktoś posiada?
Autor Wiadomość
dariorec 

Wysłany: 2014-01-31, 04:54   Wolga-Scaldia czy ktoś posiada?

Witam,
ktoś jest w posiadaniu Wołgi Gaz 21 z silnikiem Diesla, mam na myśli Scaldie, produkowaną w kooperacji z belgijskim importerem.
Kiedyś mogłem kupić taką od starszego jegomościa, jednak moja oferta była niezadowalająca. Po pewnym czasie starszy pan zmarł, a autko z garażu powędrowało do jego siostrzeńca, wiem że zostało przez młodego człowieka rozebrane "bo będę je remontował" i tak zostało. Mam zamiar odwiedzić go ponownie i zorientować się co zostało na dzień dzisiejszy z tego "projektu". Czy byłby ktoś zainteresowany częściami (silnik Perkinsa). Nie mam zamiaru pośredniczyć w ewentualnym zakupie/odzyskaniu pozostałości (wątpię żeby auto było w całości).
Niewątpliwie jest to rodzynek patrząc na ilość wyprodukowanych (złożonych) egzemplarzy.

filikiewicz 
z Duplowic

Wysłany: 2014-12-20, 19:46   

Kurcze, w ramach promocji świątecznej daję zdjęcie tej scaldii, która była do kupienia wiosną tego roku. Myślę, że to ta sama.
Zwracam uwagę na komplet chromów i lakier nie z fabrycznej palety (wiśniowy). Jeździła na taksówce, dlatego oryginalna tapicerka nie uchowała się.
Być może ktoś kupił. Ja zadałem parę pytań właścicielowi (wygląd podwozia, komory silnikowej, stan prawny auta), które pozostały bez odpowiedzi.
Tyle, że rezultat był taki, że w drugiej wersji ogłoszenia już miała tymczasowe blachy (czerwone litery i cyfry). Ale moje smsy pozostały bez odpowiedzi. :-/

gift.jpg
Plik ściągnięto 7901 raz(y) 143,89 KB

ralphi 
Administrator
GAZ-21 1968r.

Wysłany: 2014-12-20, 21:32   

Ja rozmawiałem z właścicielką, bo zastanawiałem się nad kupnem. Co się okazało silnik był wymieniany z benzyny na diesla - czyli nie scaldia. Ale fajnie autko wyglądało.

filikiewicz 
z Duplowic

Wysłany: 2014-12-20, 22:13   

No nie wiem, może to nie ta była? Gościu mówił, że jest silnik Perkinsa. Z tym, że w 1-szej wersji ogłoszenia był diesel, a w drugiej (po miesięcznej przerwie) standard benzyna. W ogóle coś tam chyba było nie tak. Może ten silnik był wyjęty (jak napisano w pierwszym poście), a potem wstawiono coś innego? Stąd zdecydowany brak zdjęć komory silnikowej. No i efekt końcowy - gość nie podjął tematu.

ralphi 
Administrator
GAZ-21 1968r.

Wysłany: 2014-12-20, 22:25   

To fakt, kontakt był słaby. Czerwone tablice były dla tego, żeby zrobić przegląd, ale jak pojechali do diagnosty to okazało się, że w dokumentach benzyna a pod maską diesel :mrgreen: . Dziadek, który jeździł nią na taksówce miał podobno dwie i pamiętał tylko, że kiedyś wymieniał silnik ale nie wiedział kiedy ani w której. Tak przynajmniej sytuację przedstawiła mi Pani z którą rozmawiałem.

filikiewicz 
z Duplowic

Wysłany: 2014-12-20, 22:37   

No właśnie. Ja w każdym bądź razie odebrałem to tak, jakby te czerwone tablice zamontowali w odpowiedzi na moje zastrzeżenia. Bo pytałem, jaki jest stan prawny auta, czy są papiery na niego i czy wszystko jest legalne. Standart pytania, bo jak się trafi na auto niezalegalizowane, to chyba nie muszę tłumaczyć, jaka kicha. A jest parę takich aut w ogłoszeniach...

Porucznik Zubek 

Wysłany: 2020-12-06, 09:52   

Odgrzeję temat, bo Wolga Scaldia zacny i bardzo rzadki samochód.
Akurat stałem się posiadaczem Volga Scaldia M21 z silnikiem diesel Rovera. Mnóstwo przy niej roboty, ale kompletna i praktycznie jeżdżąca. Pochodzi w polskiej dystrybucji. Jak ktoś chybiałby się podzielić, czy czegoś dowiedzieć to chętnie służę.

8f.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 66,96 KB

1f.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 46,25 KB

tommek 

Wysłany: 2020-12-06, 16:51   

Czy to ta z OLX za ok 10 tys?

Porucznik Zubek 

Wysłany: 2020-12-07, 00:23   

Tak, to ta z OLX. Wisiała w ogłoszeniu dosyć długo.
A co , a co ???

tommek 

Wysłany: 2020-12-07, 15:27   

Mi też wpadła w oko, ale miałem inne pilne wydatki ;-)

Odpowiedz do tematu