WOŁGA KLUB POLSKA Strona Główna WOŁGA KLUB POLSKA
Strona i Forum dla wszystkich miłośników i właścicieli aut marki Wołga

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TAPICERKA i DYWANIKI
Autor Wiadomość
ralphi 
Administrator
GAZ-21 1968r.

Wysłany: 2015-05-05, 18:13   

tommek, Zobacz tu http://www.tkaninysamochodowe.pl/

ralphi 
Administrator
GAZ-21 1968r.

Wysłany: 2015-09-20, 02:51   

Kilka zdjęć z tego co udało mi się zrobić w sierpniu.

Do zrobienia były boczki pod deską.
Materiały jakich użyłem to:
- karton,
- sklejka 2,5 mm
- pianka pod panele
- skóra ekologiczna

Z kartony wyciąłem szablon, który przeniosłem na płytę, zostawiłem sobie po parę milimetrów naddatku, bo szablon nie był idealny :-P

Po kilku albo nawet kilkunastu przymiarkach płyty były gotowe i przyszła pora na mocowanie skóry. Jako, że tapicer ze mnie żaden i nigdy wcześniej nie robiłem nic podobnego, nie wiedziałem jak się za to zabrać. Przygotowany miałem butapren i taker. Nie chciałem kleić skóry bezpośrednio do płyty więc pomiędzy dałem piankę pod panele.
Obyło się także bez klejenia. Taker spisał się rewelacyjnie, zszyłem najpierw piankę a potem na to skóra. Wystarczyło dobrze ponaciągać. A o to efekt pracy :mrgreen:

Mateusz 

Wysłany: 2018-06-07, 08:13   

Panowie,
Czy ktoś z Was dysponuje zwymiarowanymi wykrojami dywaników do M21? Jakiś czas temu na forum ktoś umieszczał link, jednak są tam jedynie podane kształty bez jakichkolwiek wymiarów.

da-fit 

Wysłany: 2018-06-07, 23:51   

Witam,
Tutaj fajna sprawa - wykrojniki przeskalowane i pocięte do wydrukowania na a4 i sklejenia. Link do pliku działa, ale sam nie próbowałem z nich jeszcze szyć, więc z chęcią poznam opinie pierwszego który spróbuje:)

https://www.drive2.ru/l/463259159349953088/

Waldemar Barski 
Vivaldi

Wysłany: 2018-06-17, 08:11   

Cześć
Da-Fit podesłał ten link, który kiedyś wrzuciłem na naszą stronę. Dobrze, że wszyscy idziemy we właściwym kierunku :)
Pewnie już udało Ci się temat rozkminić, mimo to opowiem, jak skorzystać z plików w linku i na stronie.
Dla każdego dywanika całość obrazowo pokazana jest na jednym rysunku. Potem mamy do wydruku na A4 kilka kartek. Drukujesz je wszystkie i składasz (sklejasz taśmą) według tego wzorca ogólnego. Wycinasz po obrysie. Przykładasz do wykładziny i gotowe.
Jeśli jednak wolisz wymiary, to wymaga to programu graficznego (Corel, AutoCad itd.). Do programu wrzucasz plik (JPG, PDF, TIF albo inny). Skalujesz korzystając z podziałki (to w końcu A4 = 210x297mm) i możesz wymiarować.
Przy okazji - Castorama ma w swojej ofercie wykładzinę, którą opisują "samochodowa". 25zł/m2 szerokość 2m.

Powodzenia

Odpowiedz do tematu